Tarihte sağlık ve tedavi merkezleri olarak kullanılan Tuz mağaraları günümüzde tekrar sağlık ve şifa kaynağı olarak büyük rağbet görmektedir.

Avrupada kurulan tuz odaları sağlık merkezi ve tedavi merkezi olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde ise henüz bir standart konmamış tuz odaları rahatlama merkezi olarak kurulmaya başlandı.

Otellerde, spa merkezlerinde, özel sağlık merkezlerinde, ve özel merkezlerde tuz odası konseptleri kuruluyor.

Tuz odaları astım alerji, sedef, egzama gibi rahatsızlıkları olanlar ve sağlıklı doğal bir hava solumak isteyenlerin uğrak yeri oluyor.

Standartlara uygun olarak yapılan tuz odası ziyaretçilerinde tiryakilik yaratıyor. Sağlıklı tuz odalarında tavanlar doğal tuz sarkıtlarıyla, duvarlar isteğe bağlı olarak doğal tuzlarla kaplama veya sıvama yada tuz tuğla veya blokları ile kaplanmaktadır.

Tuz odalarında Zemin doğal granür ve işlem görmemiş tuzlarla veya tuz tuğlaları ile kaplanmaktadır.

Tuz odası ziyaretlerinde günlük kıyafetlerle ayaklarda galoş ve parfüm kullanılmadan 40 dakikalık seanslar yapılmaktadır.

İstanbul Beşiktaşta bulunan himalaya tuzu sergi alanımızda bulunan tuz odası ziyaretçilerimiz tarafından büyük ilgi görmektedir.

Tuz odası seanslarının faydasını görmek isterseniz sizlerde 0212 2751252 numaralı telefondan randevu alarak ziyaret edebilirsiniz,