Himalaya Tuzu nasıl kullanılır? sorusuna cevap vermeden önce Hangi Himalaya Tuzu Kullanılmalıdır? sorusuna cevap aramalıyız.

Himalaya tuzunu tam olarak tanımayanlar için görünümüne bakarak özünde birbirinden çok farklı olan tuz kalitelerini ayırt etme imkanı yoktur.

Piyasada satılan himalaya tuzlarının bir kısmı Polanya ve Pakistan’daki tuz madenlerinden çıkarılan kaya tuzlarıdır. Oysa bizim tanıttığımız ve önerdiğimiz kristal tuz bilgileri ve uygulamaları sedece ve sadece Himalaya kristal tuzunu kapsıyor. Yani tuzun kaynağı himalaya dağları olması o tuzun kristal tuz olduğu anlamına gelmemektedir.

Bu madenlerden gelen bazı tuzların lamba olarak kullanım özelliği olsa da, bu sitede bahsettiğimiz diğer kullanım amaçları ve şifa yöntemleri için kullanacağınız tuz sadece himalaya tuzu olsun. Diğer tuzlar gıda maddesi veya terapi uygulaması için kesinlikle uygun değildir.

Himalaya tuzu nasıl kullanılır sorusuna verilecek cevap öncelikle doğru tuz sonrasında miktarı değil kalitesi, son olarakta düzenli tüketimidir.

Himalaya tuzu nasıl kullanılır sorusuna cevap arıyorsanız sitemizde tuzun kullanımı ile ilgili tüm yazıları okumanızı öneririz. Makalelerimiz arasında himalaya tuzu hakkında bilgiler verilirken himalaya tuzunun nasıl kullanılacağı konusunda geniş bilgileri bulabilirsiniz.