Himaya Tuz Lambasının Hiperaktif çocuklarda etkisini biliyor muydunuz?

Çocuğunuza gün içinde sayısız defalar: “Oğlum-Kızım lütfen biraz oturur musun?” “Yine mi evin altını üstüne getirdiniz?” Yavrum sağır mısın, sana seslenip duruyorum, neden cevap vermiyorsun?” “İn o dolabın üstünden!” “Bak, arkadaşların geldi, neden onlarla birlikte oynamıyorsun?” “Kızım, 2 saat oldu 2  sayfalık bir ödevi üç saattir bitiremedin, biraz derslerinle ilgilenir misin?” cümlelerini tekrar ediyorsanız, bu yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

Barbara Hendel’in “Su ve Tuz Yaşamın Kaynağı Doğanın İyileştirici gücü” adlı kitabında Himalaya Tuz lambaları için yapılan bilimsel deney aşağıdaki şekilde anlatılmıştır.

Hiperaktif çocuklar üzerinde yapılan testler, hiperaktiviteden  kaynaklanan konsantrasyon bozukluğu ve uyku sorunları gibi şikayetlerin himalaya kristal tuz lambası kullanımıyla 1 hafta içinde önemli ölçüde azaldığını gösterdi. Çocuklar, testin devamı niteliğinde bir sonraki haftayı tuz lambasız geçirdiklerinde ise yine yoğun düzeyde konsantrasyon bozukluğu ve uyku sorunları yaşamaya başladılar.

Himalaya Tuzu ve Himalaya Tuz lambaları ile ilgili ürünleri incelemek ve satın almak istiyorsanız Himalaya Tuzu resmi satış sitesi www.enyakinmarket.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.